Witaj na stronie, której twórca stawia sobie za cel dostarczenie informacji na temat pustelniczej duchowości i tradycji Karmelu, szczególnie odwołując się do jego pierwotnej inspiracji. Znajdziesz tu treści dotyczące także osoby o. Tomasza od Jezusa OCD i historii oraz aktualnej sytuacji Świętych Eremów w Karmelu Terezjańskim. Poznasz także współczesne próby powrotu do źródeł charyzmatu pierwszych Braci ze Świętej Góry podejmowane w różnych zakątkach świata. Strona ta chce tworzyć także swego rodzaju scriptorium dostarczające możliwie jak najwięcej informacji dotyczących odnowy życia eremickiego we współczesnym Kościele.

sobota, 24 marca 2012

Eremici karmelitańscy Św. Eliasza i Św. Jana Chrzciciela

Eremici karmelitańscy Św. Eliasza i Św. Jana Chrzciciela są wspólnotą zakonną zainicjowaną w diecezji Zacatecas w Meksyku w roku 2000 przez brata Marcelino od Najświętszego Serca, który był karmelitą bosym. Czerpią oni ze źródeł Karmelu a jako fundament życia obrali Regułę Pierwotną Św. Alberta Jerozolimskiego oraz Instrukcje dla Eremów Karmelitańskich. Ich życie kontemplcyjno/pustelnicze pozostaje otwarte na potrzeby tych, którzy poszukują klimatu sprzyjającego kontemplacji, modlitwie, wyciszeniu. Oferują przestrzeń samotności i milczenia dla wszyskich, którzy są spragnieni doświadczenia Boga na pustyni. Utrzymują się z pracy rąk własnych. Od niedawna zawiązała się także gałąź żeńska Pustelnic karmelitańskich od św. Eliasza y Św. Jana Chrzciciela.

1 komentarz:

  1. Witam czy jest możliwość wstąpienia do wspólnoty jako brat??? proszę o informację na E-mail smolkaepifania@interia.pl

    OdpowiedzUsuń